Hakkımızda

Kliniğimizin kuruluş amacı, hastalarımızın ağız ve diş sağlığını korumak, tedavi etmektir. Uzman diş hekimi kadromuz ve son teknoloji cihazlarımız ile hastalarımızın ağız ve diş sağlığı konusunda tüm sorunlarına ve rahatsızlıklarına çözüm bulmayı, uluslararası standartlarda sunduğumuz sağlık hizmetleri ile her hastamızın kliniğimizden mutlu ve sağlıklı dişler ile gülümseyerek çıkmasını sağlamayı hedefliyoruz.

1985 yılından bu yana hastalarımıza uzman kadromuz ile diş hekimliği alanında, gereken tüm uygulama ve tedavileri şeffaflık ve dürüstlük ilkemiz eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Eğitimli ve profesyonel doktorlarımız ile güvenli ve huzurlu bir tedavi süreci oluşturarak hastalarımızın sağlığını ve memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

Kliniğimizde implant tedavisi, kanal tedavisi, diş eti tedavisi, diş beyazlatma, estetik diş hekimliği, gülüş tasarımı, ağız, diş ve çene cerrahisi, pedodonti (çocuk diş hekimliği), ortodonti, protez diş tedavileri uygulanmaktadır.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde son teknoloji cihazlarımızla ağız ve diş sağlığı tedavilerinin yanında, ağız ve diş sağlığının korunmasına yönelik çalışmalarımız da mevcuttur. Ekonomik ve kaliteli hizmet vermeyi hedefleyen Şimşek Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın tedavi uygulamaları gerçekleştiriyoruz.

Sindirimin başlangıcının gerçekleştiği ağız ve dişler bireyin genel sağlığında fazlasıyla önem teşkil etmektedir. Kişinin yediklerinin mideye gönderilmesinde dişler büyük rol oynar. Sağlıksız, eksik ve hastalıklı dişler sindirim sistemine de zarar verebilmektedir. Ağız ve diş sağlığı yetersiz olan bireyler çiğneme işlemini tam gerçekleştiremeden besinleri yutabilirler. Bu da ileride karşılaşılabilecek olan sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açar.

Ağız ve diş hijyenine önem verilmelidir. Kişinin ağız hijyenini yeterli oranda yapması dişleri ve ağzı büyük oranda korur. Şimşek Dent ailesi olarak kişilere tedavi ve koruyucu uygulamaların yanında ağız hijyeninin önemini vurguluyor ve bu konuda gerekli eğitimleri veriyoruz.

Şimşek Dent ailesi olarak uzman kadromuz ve güleryüzlü personellerimiz ile daha sağlıklı hizmetler verebilmek adına günden güne kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.