Ağız Ve Diş Sağlığı Turizmi

Ağız Ve Diş Sağlığı Turizmi

Günümüzde sağlık sorunlarının çözümünde kişiler kendi ülkelerindeki hekimlerin dışında en iyi tedavi yöntemini ve fiyat seçeneklerini araştırıyorlar. Bu araştırmalar sonucunda hem tatil, hem de tedavi amacı ile yurt içinde veya yurt dışında “ Ağız ve Diş Sağlığı Turizmi ” adı verilen seyahatlere çıkılıyor. Bu Ağız ve Diş Sağlığı Turizmi medikal hizmetler, turistik tesisler, sağlık ve dinlenme gereksinimleri içeren, kişinin sağlık probleminin giderilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen bir seyahattir.

 

Ağız ve Diş Sağlığı Turizmi farklı ülkelere veya şehirlere yalnızca tedavi amacı ile gidilmesidir. Bu yolculuk sırasında gidiş-dönüş, konaklama sırasında yaşananlar, yapılan etkinlikler sağlık turizmi kapsamına girmektedir. Dişlerinde mevcut olan bir hastalığın tedavi edilmesi amacıyla sağlık turizmine katılan bireyin profesyonel diş hekimleri tarafından tedavi edilmesi, tedavilerden arta kalan zamanlarda ise farklı aktivitelere katılması sağlık turizminin bir parçasıdır. Türkiye’de gelişen teknoloji ile birlikte diş hekimliği alanında yeni tedavi yöntemlerinin gelişmesinin vermiş olduğu güvenilirlik ve uygun tedavi fiyatları ile çoğu diş problemi yurt içerisinde sağlık turizmleri ile birlikte çözümlenebiliyor.

Ağız ve Diş Sağlığı Turizmi’nde Türkiye’nin Yeri

Yurt dışından gelen diş rahatsızlığı bulunan  hastaların implant, protez veya diğer tüm diş rahatsızlıklarının tedavi süreçleri kişilerin Türkiye’de kalacakları süreye göre planlanmalıdır. Ülkemizde yapılan diş tedavilerinde bir problem olması ile birlikte tedavi yeniden yapılmalıdır.

Türkiye, kaynak zenginliği ve potansiyel bakımından dünyada ilk 7 ülke arasındadır. Bundan dolayı Sağlık Turizmi konusunda ilk akla gelen ülkeler arasındadır. Yurt dışından tedavi için gelen hastaların konaklama ve turistik mekanların tanımalarını sağlamak bu Sağlık Turizmi’nde büyük rol oynamaktadır.

Tedavi Süreci

Tedavi için ilk adım bulunduğunuz ülkedeki veya şehirdeki çektirmiş olduğunuz panoramik röntgenin internet veya kargo aracılığı ile tedavi olacağınız adrese ulaştırmanız gerekmektedir.

Göndermiş olduğunuz panoramik röntgenin incelenmesi ile röntgeniniz incelenecek, tetkikler yapılacak ve size uygun tedavi planlaması yapılacaktır. Bu planlama yapılırken sizinle iletişim halinde olunacak, tedavi süresi ve tedavinin maliyeti ile ilgili size gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Planlamanın tamamlanmasının ardından yapılacak olan görüşme sonrasında randevu tarihi belirlenecektir. (Göndermiş olduğunuz röntgendeki diş çekimi ve dolguları yaşadığınız şehir veya ülkede yaptırmanız sağlık turizmi amacı ile çıktığınız yerdeki tedavi sürecinizi kısaltacaktır.)

Üçlü köprü-kron tedavileri maksimum 1 hafta kadar sürmektedir. İmplant tedavisi ise iki aşamadan oluşur. İmplant tedavisinin birinci aşaması iki gün sürecek olan implantın yerleştirilmesidir. Bir sonraki aşama ise yapılan implanttaki kemik oluşumunun tamamlanması ve üst yapısının hazırlanmasıdır. Böylelikle 3 ay kadar bir süre ile implant tedavisi de sonlanacaktır.

Sorularınıza cevap ve tavsiye alın

Amacımız, tüm sorularınızı zamanında cevaplamaktır.