Genel Diş Bakımı

Genel Diş Bakımı

Yetişkinlik dönemi boyunca parlak ve sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmanın anahtarı doğru bir ağız hijyeni rutini uygulamaktır. Yetişkinlerde diş çürümelerinin yanısıra ciddi sorunlara neden olabilecek diş eti hastalığı da görülebilmektedir. Yetişkinlik dönemi boyunca, aşağıdakileri yapmaya devam etmeniz büyük önem taşır:

 

  • Dişlerin üzerinde biriken ve diş çürümelerinin ve diş eti iltihabının ana nedeni olan yapışkan bir tabaka olan plakları temizlemek için günde iki kez florürlü bir diş macunu ile dişlerinizi fırçalayın.
  • Dişlerin arasında ya da diş eti çizgisinin altında kalan plakları, sertleşerek diş taşına dönüşmesine fırsat vermeden temizlemek için günde bir kez diş ipi ile dişlerinizi temizleyin. Diş taşı bir kez oluştuğu zaman, temizliği ancak diş hekiminiz tarafından profesyonel diş temizliği ile yapılabilir.
  • Özellikle öğün aralarında tükettiğiniz şekerli ve nişastalı yiyecekleri ve yapışkan atıştırmalıkları sınırlandırın. Öğünler arası ne kadar sık atıştırmalık tüketirseniz, bakterilere diş minelerinize saldıracak asitleri yaratmak için fırsat vermiş olursunuz.
  • Profesyonel diş temizliği ve kontroller için diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret edin.

Sorularınıza cevap ve tavsiye alın

Amacımız, tüm sorularınızı zamanında cevaplamaktır.